حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

امروزه موزه ی لوور در پاریس یکی از بی نظیر ترین و زیباترین کلکسیون آثار هنری دنیا را نگه داری و محافظت می کند. این موزه همچنین به عنوان پر بازدید ترین موزه در دنیا شناخته شده است از این رو در رونق صنعت گردشگری پاریس تاثیر به سزایی گذاشته است. جالب است بدانید سالانه حدودا 9 میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند و بسیاری از آثار هنری که این موزه آن ها را به نمایش گذاشته است، آثار هنرمندان سرتاسر دنیاست. برای مثال شما می توانید مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی و مجسمه ی Venus de Milo را در این موزه مشاهده کنید.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

ادامه مطلب کلیک ها: 28

همه چیز درباره ی خیابان شانزه لیزه ی پاریس

شانزه لیزه نام یکی از خیابان های شمال پاریس است، که در قرن 17 ام توسط پادشاه فرانسه، یعنی لویی 14 ام ساخته شد و توسط پادشاه خورشید (Sun King,) نام گذاری شده است. خیابان شانزه لیزه امروزه یکی از زیبا ترین خیابان های دنیا است و به خوبی در سرتاسر دنیا شناخته شده است. مردم همه ساله هنگام سفر به پاریس از این خیابان دیدن می کنند. همچنین این خیابان به عنوان سومین خیابان گران قیمت در کل دنیا شناخته شده است. جالب است بدانید که رتبه ی دوم و اول این خیابان ها به 5th Avenue و همچنین Causeway Bay که هر دو در هنگ کنگ قرار گرفته شده اند، تعلق داده شده است. مغازه هایی که در این خیابان قرار دارند سالانه به ازای هر 100 متر مربع 1 میلیون یورو مالیات می پردازند. همچنین طراحی این خیابان یکی از آثار شهری Haussmann  است که در اواخر قرن 19 برنامه ریزی شد.

همه چیز درباره ی خیابان شانزه لیزه ی پاریس

ادامه مطلب کلیک ها: 11

کلیسای نوتردام در شهر پاریس چه ویژگی هایی دارد

کلیسای نوتردام در شهر پاریس چه ویژگی هایی دارد

اگر از علاقمندان به فرانسه و اصطلاحا «فرانکو فیلی» باشید، مطمئنا با کلیسای نوتردام آشنایی دارید. این کلیسا یکی از مشاهیر و جاذبه های توریستی پاریس است و همه ساله تعداد زیادی از مشتاقان کشور فرانسه از این کلیسا دیدن میکنند.

ادامه مطلب کلیک ها: 9

راهنمای خرید در پاریس

بهترین سفر خود را با راهنمایی­ های ما در بهترین فروشگاه­ های بزرگ، بوتیک­ ها، خیابان ­های خرید و فروشگاه ­های پاریس تجربه کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با بهترین مراکز خرید در پاریس آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا بهترین خرید را انجام دهید.

ادامه مطلب کلیک ها: 11

هتل لی موریس پاریس

هتل لی موریس پاریس (hotel Le Meurice Paris) یکی از هتل های 5 ستاره است که در مرکز شهر پاریس قرار دارد. اتاق های این هتل مجهز به امکاناتی نظیر حمام، حوله و دمپایی، تلویزیون متصل به اینترنت، سیستم تهویه مطبوع، فیلم و موسیقی رایگان هستند.

هتل لی موریس پاریس

تصویر هتل لی موریس پاریس

ادامه مطلب کلیک ها: 865