گریم و چهره پردازی


گریم، تکنیک ایجاد سایه روشن بر روی صورت، برای تاکید بر زیبایی های چهره و پوشاندن عیب هاست. به کمک گریم، سایه های تیره و روشن روی پوست ایجاد می شود تا با خطای دید، عیب های صورت دیده نشوند و در مقابل نقاط قوت صورت بیشتر دیده شوند.

 گریم و چهره پردازی


مهم ترین اصل گریم
مهم ترین اصل گریم که همان بازی با سایه روشن هاست بر پایه دو روش کانتور (تیره کردن) و هایلایت (روشن کردن) می باشد. کانتور یعنی استفاده از رنگ های تیره برای کم رنگ کردن عیب ها و بخش هایی که نمی خواهیم به چشم بیایند و هایلایت یعنی برجسته کردن زیبایی ها و بخش هایی که می خواهیم بیشتر به چشم بیاید که می تواند رنگ ها و سایه های مات و یا براق باشد. در کانتور از سایه ها و رنگ های دو درجه تیره تر از پوست استفاده می کنند. رنگ ها و سایه های مات برای کانتور مناسب هستند. در حالی که در هایلایت رنگ فون (رنگ زمینه) را دو درجه کمتر می کنند.
کانتورینگ و استروبینگ صورت چیست؟
درکانتورینگ از رنگ های مات در پودر، کرم و مداد استفاده می شود تا بخش هایی از صورت را کمی تیره تر(دو درجه تیره تر از حالت طبیعی پوست) کرده و بدین طریق ایرادات بینی، پیشانی، چانه و گونه را بپوشانند.
در استروبینگ که در دنیای مد امروز جدید ترین تکنیک در گریم چهره می باشد، با هایلایت کردن بخش های مشخصی از صورت، چهره را متفاوت و زیبا می کنند. در این تکنیک گونه ها برجسته می شوند و فک و بینی بدون نقص به چشم خواهند آمد.

گریم و چهره پردازی


مراحل گریم:
1- فون( رنگ زمینه) را انتخاب کنید. قبل از همه باید فون پوست را بزتید. دقت کنید فون مناسب را نسبت به پوست چرب یا خشک و رنگ چهره انتخاب کنید.
راهنمای انتخاب فون
فون مناسب پوست های خشک = pan stick
فون مناسب پوست های چرب =pan cake
فون مایع با قدرت پوشانندگی کم = liquid
فون مناسب پوست سفید و روشن = یک درجه تیره تر
فون مناسب پوست تیره = هم رنگ پوست
فون مناسب پوست زرد = رنگ صورتی بسیار ملایم

گریم و چهره پردازی


1- گونه :
با برس بزرگ زیر استخوان گونه را کانتور تیره(قهوه ای ملایم یا برنز) بزنید. بالای این قسمت تیره را هایلایت کنید و با برس خطوط را محو کنید. این عمل باعث می شود که گونه برجسته به نظر برسد.
2- بینی:
از گوشه درونی ابرو تا انتهای بینی را از هر دو طرف کانتور کنید. سپس روی تیغه بینی را از بالا تا پایین هایلایت کنید. با استفاده از قلم مو خطوط را محو کنید. این عمل باعث می شود بینی باریک و کوچک به نظر برسد. بنابراین برای صورتی که دارای بینی باریک است توصیه نمی شود. در گریم بینی برای هایلایت فقط از رنگ های مات استفاده کنید.
3- چشم :
روی چین و چروک ها و پلک چشم را کانتور کنید و زیر ابرو را هایلایت کنید. این عمل باعث می شود زیر ابرو برجسته شود و چین و چروک ها محو شوند.
4- فک :
از زیر فک تا خط ارتباطی فک و گردن را کانتور کنید و بالای خط فک را هایلایت کنید و با قلم موی تمیز خطوط ارتباطی را محو کنید. دقت کنید اطراف چانه این کار را نکنید. زیرا باعث می شود چانه بزرگ به نظر برسد.

گریم و چهره پردازی

 

خود آرایی در 10 مرحله


اکثرا بانوان به خودآرایی علاقه دارند. با فراگیری تکنیک های اولیه، شما می توانید صورت خود را به زیبایی آرایش کنید.
خودآرایی به تمرین و حوصله نیاز دارد. شما می توانید با تمرین در خودآرایی مهارت لازم را کسب کنید. در اینجا آموزش خودآرایی را در 10 مرحله را به بانوان علاقه مند عرضه می کنیم.
مرحله 1:
صورتتان را کاملا با آب و صابون بشویید و خشک کنید. سپس به کمک پد آرایشی سطح پوست خود را با کرم و یا کرم پودر مناسب به حالت یکدست بپوشانید. به کمک کرم یا کرم پودر، پوست صورتتان به رنگ دلخواهتان در می آید و یکنواخت می شود. چنانکه پوستی روشن و سفید دارید و می خواهید آن را تیره تر کنید از کرم های شماره 4 به بالا استفاده کنید. اما دقت کنید در آرایش روز رنگ کرم پودر به رنگ پوست نزدیک باشد و در آرایش شب رنگ کرم پودر دو درجه تیره تر از پوست باشد.

خود آرایی در 10 مرحله


مرحله 2:
با کرم پودر تیره تر برجستگی هایی روی صورت خود ایجاد کنید. خط گونه و روی بینی را تیره، زیر چشم و بالای گونه را روشن کنید. اطراف کرم تیره را با قلم موی گریم یا پد آرایشی تمیز محو کنید تا هرچه طبیعی تر به نظر برسد.
مرحله 3:
از پودر فیکس برای تثبیت میکاپ خود بهره ببرید. قلم بزرگی را داخل پودر بزنید و به همه سطح پوست بمالید. به این ترتیب سطح پوست شما یکدست خواهد شد.
مرحله 4:
مجددا برای برجستگی بیشتر گونه و درشت تر به نظر رسیدن چشم ها، تیرگی خط گونه و روشنی بالای گونه و زیر چشم را بیشتر کنید.

خود آرایی در 10 مرحله


مرحله 5:
حالا چشم های خود را با سایه طراحی کنید. اگر می خواهید خط سایه مشخص باشد، می توانید از چسب مخصوص میکاپ استفاده کنید. رنگ سایه را مطابق با رنگ لباس خود انتخاب کنید. در آرایش روز رنگ های مات و در آرایش شب رنگ های براق را پیشنهاد می کنیم. در انتها با برس تمیز سایه چشم ها را محو کنید. سپس ابروهایتان را طراحی کنید.
مرحله 6:
فرمی از خط چشم که به چشم های شما می آید را انتخاب و طراحی کنید. برای کشیدن یک خط چشم مطلوب باید تمرین کافی داشته باشید.

خود آرایی در 10 مرحله


مرحله 7:
از فرمژه استفاده کنید و بعد از فر کردن مژه ها ریمل بزنید. می توانید از مژه های مصنوعی کم حجم استفاده کنید. اما اگر از ریمل استفاده می کنید دقت کنید از نوع پلاستیکی نباشد تا به مژه های شما آسیب نزند. قبل از هر بار ریمل زدن حجم اضافی محلول سر برس را بگیرید تا مژه ها به هم نچسبند.
مرحله 8:
گونه هایتان را با رژ گونه ی متناسب با رنگ رژ مورد نظرتان و به کمک قلم موی درشت و نرم برجسته کنید. دقت کنید در آرایش روز از رنگ های روشن و مات و در آرایش شب از رنگ های تیره و براق استفاده کنید.
مرحله 9:
رژ خود را در آرایش روز به رنگ روشن و مات و در آرایش شب به رنگ تیره تر و براق تر انتخاب کرده و استفاده نمایید. با استفاده از دستمال کاغذی اضافه ی رژ را از روی لب پاک کنید و مجدد رژ بزنید. این کار به ماندگاری رژ کمک می کند.
مرحله 10:
مداد چشم چرب را داخل چشم هایتان بکشید. خانم های جون رنگ مداد را روشن و خانم های مسن رنگ مداد را تیره انتخاب کنند. در انتها مجدد از پودر فیکس روی صورتتان استفاده کنید.

خود آرایی در 10 مرحله

کاشت ناخن

می خواهید با ناخن هایتان چکار کنید؟
از کاشت ناخن، فرنچ و مانیکور پتیکور و پانچ ناخن گرفته تا لاک و استمپ ناخن؟ پس با ما باشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

کاشت ناخن


کاشت ناخن چرا؟
از دیرباز هم خانم های زیبا و خوش پوش ناخن های دلفریبی داشتند. به این ترتیب که ناخن های خود را کوتاه نمی کردند. گوشه های آن را مانیکور و پیکور می کردند. کناره هایش را سوهان می کشیدند و در کمال نظافت و بهداشت( اعم از شست و شو و حمام و استفاده از دستکش هنگام آشپزی) آن را بلند می¬گذاشتند. استفاده از لاک های پوستی و لاک ها و برق ناخن ها و استون و پد لاک پاک کن هم می توانست زینت بخش چنین دستانی در مهمانی و مجالس و قرارهای خاص باشد.
اما امروزه روند ساندویچی شدن زندگی موجب شده است تا دیگر کسی برای تزیین و بلند شدن ناخن وقت نگذارد. نوعروسانی که هر روز به مهمانی و گردش دعوتند یا دختران دانشجو و شاغلی که ساعات زیاد کاری اجازه ی این اندازه رسیدن به خود را به آن ها نمی دهد به دنبال راهی هستند تا همیشه ناخن های زیبا و بلند و تزئین شده ای داشته باشند. برای این امر راه حلی جز کاشت ناخن وجود ندارد.

کاشت ناخن


کاشت ناخن چه آسیب هایی را به دنبال دارد؟
کاشت ناخن در مقایسه با روش سنتی که درباره ی آن حرف زدیم هزینه بردار است. به علاوه که باید اضافه کرد هزینه ی آن صرفا مادی نیست. قیمت کاشت ناخن به نوعی به صورت قراردادی تعریف شده است و در مکانی بسته به شرایط اقتصادی مردمانش نرخی دارد. مثلا قیمتی که در باغ فردوس تعریف شده است با اسلامشهر قطعا یکی نیست. اما رنج قیمتها بین 30 تا 80 تومان و هزینه ترمیم آن هربار بین 15 تا 25 تومان است که در برابر قیمت پیرایش مو و اصلاح صورت و ابر هزینه زیادی به نظر می سد و به اصطلاح عرف یک نوع خرج اضافی است.
آسیب اصلی کاشت ناخن تخریب سلامتی ناخن است
پیش از کاشت ناخن، ناخن اصلی خودمان را آنقدر با سوهان برقی می تراشند که جز یک سطح نازک از ناخن چیزی باقی نمی ماند. علت این کار هم آن است که برای کاشت ناخن باید سطح ناخن صاف و صیقلی باشد تا پودر و ژلی که روی آن می ریزند به برجستگی برخورد نکند.

کاشت ناخن


این تازه اول ماجراست
شما تصور کنید ناخن های خوب و بلندی کاشتید این تازه اول خطاست است. این کار شما درست شبیه این می ماند که به انگشت خود یک لایه شیشه چسباندید. که در مقایسه با ناخن طبیعی وزن زیادی دارد و اگر به جایی گیر کند و فشاری به ان بیاید برخلاف ناخن طبیعی که در اکثر موارد در درچنین شرایطی تنها خودش شکسته می شود؛ تمام گوشت و پوست و استخوان هم شکسته می شود. سوال اینجاست؛ کدام آدم عاقلی اجازه می دهد روی ناخن هایش که یک جور مجرای تنفسی هم هستند چسب بریزند؟

کاشت ناخن


شاید بپرسید نوع این چسب چیست؟ باید بگوییم بسته به نوع کار از چسب های مختلف استفاده می شود :« چسب قطره ای، چسب کاغذی، چسب پلاستیک و حتی در مواردی چسب آهن. بدون اینکه به این مساله توجه کنند که پوشاندن ناخن با این اندازه چسب موجب عدم تنفس بافت. سیاه شدن گوشت پشت ناخن و افتادن ناخن اصلی می شود. اگزما و انواع حساسیت های پوستی و در موارد عفونت ها نیز از دیگر عوارض کاشت ناخن است. گفته شده اگر خیلی برای کاشت ناخن مصر هستید، حداکثر سه ما یکبار به ناخن های خودتان فرصت بدهید تا برای کاشت بعدی مدتی استراحت کند.
در پایان باید اضافه کنیم که چسب هایی که برای این کار به کار می روند بیش از هرکس خود آرایشگری که روزی چند بار با گازهای متصاعد شده از این چسب ها روبروست را مورد آزار قرار می دهد. چرا که این چسب ها گاز سیانید متصاعد می کنند و در بسیاری موارد منجر به مسمومیت افراد مواجه با آن و در مواردی چند موجب فوت شده است. آیا باز هم به کاشت ناخن تمایل دارید؟