مسجد الفاروق دبی

مسجد الفاروق دبی (Al Farooq Omar Bin Al Khattab Mosque) یکی از بهترین دیدنیهای دبی است که در سال 1986 بنا شده است. مسجد الفاروق دبی دارای مساحت 4200 متر مربعی است. مسجد الفاروق دبی در سال های 2003 و 2011 بازسازی شده است. این مسجد دارای ظرفیت بیش از 2000 نمازگزار می باشد. مسجد الفاروق دبی دارای سبک معماری عثمانی است. معماری بیرونی مسجد الفاروق دبی همانند مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه است. این مسجد شامل 21 گنبد و 4 گلدسته می باشد. که ارتفاع گنبد اصلی به 30 متر می رسد و ارتفاع گلدسته ها نیز 65 متر است. 60 نفر از معماران مراکشی، معماری داخلی این مسجد را بر عهده داشتند. بازدیدکنندگان تور دبی می توانند از کتابخانه این مسجد بازدید نمایند که دارای بیش از 400 کتاب اسلامی و مذهبی می باشد. 

مسجد الفاروق دبی (Al Farooq Omar Bin Al Khattab Mosque) 

 

مسجد الفاروق دبی (Al Farooq Omar Bin Al Khattab Mosque) 

 

 

تصویر مسجد الفاروق دبی

مسجد الفاروق دبی,Al Farooq Omar Bin Al Khattab Mosque,

مسجد شیخ زاید دبی

مسجد شیخ زاید دبی (Sheikh Zayed Mosque Dubai) یکی از بهترین و مشهورترین دیدنیهای دبی به شمار می رود. مسجد شیخ زاید در شهر ابوظبی واقع شده است. شیخ زاید ابن سلطان آل نهیان بنیان‌ گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده است و به همین دلیل نام این مسجد را مسجد شیخ زاید گذاشته اند. آرامگاه ایشان در مسجد شیخ زاید دبی می باشد. مسجد شیخ زاید دبی سومین مسجد جهان از نظر مساحت، و دهمین مسجد جهان از لحاظ حجم و بزرگی می باشد. افراد غیر مسلمان نمی توانند وارد مسجد شیخ زاید دبی شوند. گردشگران تور دبی می توانند اگر قصد بازدید از مسجد شیخ زاید دبی را داشته باشند، برای احترام به اعتقادات مسلمانان از پوشش کامل سر و بدن به هنگام ورود استفاده نمایند. 

مسجد شیخ زاید دبی (Sheikh Zayed Mosque Dubai) واقع در شهر ابوظبی 

 

مسجد شیخ زاید دبی (Sheikh Zayed Mosque Dubai) 

این مسجد در شهر ابوظبی قرار گرفته است. 

 

 

تصویر مسجد شیخ زاید دبی

مسجد شیخ زاید دبی,Sheikh Zayed Mosque Dubai,

گالری هنری توتال دبی

گالری هنری توتال دبی (Total Arts Gallery Dubai) واقع در منطقه القوز دبی می باشد. این گالری از دو طبقه تشکبل شده و یکی از جاذبه های گردشگری پر بازدید در دبی است. ساختمان های نظیر سبک یک ورودی اسلامی، دسترسی به قبرستان مصری، خانه سنگی ویرانه، کشتی جنگی از یک فیلم هالیوود، ساختمان های سبک اسپانیا و افریقا، قلعه های قدیمی دبی، دسترسی به ورودی های رومانی و یونانی، ساخته شده از نقاط مختلف ویرانه های  کشتی و... در موزه به چشم می خورند. در این گالری بیش از 300 نقاشی، صنايع دستی سنتی، اسباب و اثاثیه آنتيک منزل و... وجود دارد. آثار هنری نظیر فرهنگ‌ و سنت های کشورهای مختلف در این موزه کاملا نمایان است. وسایل آنتیک، آثار هنرمندان، استودیو های هنری مدرن، استودیو های عکاسی، رسانه ها و شرکت های تبلیغاتی، هتل، رستوران و کافی شاپ از جمله بخش های مختلف این گالری هستند. 

 

 

گالری هنری توتال دبی (Total Arts Gallery Dubai) در منطقه القوز دبی قرار دارد. این گالری دارای نمای زیبایی بوده و حیاط سنگفرش شده آن به همراه ترکيبی از سبک‌ های ساختمانی مختلف جذابیت دو چندانی را به آن بخشیده است. وسایل آنتیک، آثار هنرمندان، استودیو های هنری مدرن، استودیو های عکاسی، رسانه ها و شرکت های تبلیغاتی، هتل، رستوران و کافی شاپ نیز در این گالری وجود دارند. این گالری دارای دو طبقه بوده و بیش از 300 نقاشی، صنايع دستی سنتی، اسباب و اثاثیه آنتيک منزل و ... را در خود جای داده است. سبک یک ورودی اسلامی، ساختمان های سبک اسپانیا و افریقا، قلعه های قدیمی دبی، دسترسی به ورودی های رومانی و یونانی، دسترسی به قبرستان مصری، خانه سنگی ویرانه، کشتی جنگی از یک فیلم هالیوود، ساخته شده از نقاط مختلف ویرانه های  کشتی و... ساختمان های موجود در این موزه هستند. 

 

 

تصویر گالری هنری توتال دبی

گالری هنری توتال دبی,Total Arts Gallery Dubai,

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی (Jumeirah Mosque Dubai) یکی از دیدنیهای جذاب در دبی است که در سال 1978 تاسیس شده است. این مسجد دارای یک گنبد 16 متری و مناره های 40 متری است. همچنین منبر زیبایی به سبک معماری جدید در آن قرار دارد. نمای مسجد را با سنگ های بسیار عالی کرم رنگ طراحی کرده اند. نور پردازی عالی در هنگام شب زیبایی دو چندانی را به مسجد می بخشد. بر روی اسکناس های پانصد درهمی دبی تصویر این مسجد حک شده است. 

مسجد جمیرا دبی (Jumeirah Mosque Dubai) در سال 1978 بنا شده و جزو جاذبه های گردشگری دبی می باشد. یک منبر زیبا در داخل مسجد قرار دارد که به سبک معماری جدید طراحی شده است. این مسجد از دو مناره به طول های چهل متر و یک گنبد شانزده متری تشکیل شده و تصویر آن را بر روی اسکناس های پانصد درهمی دبی درج نموده اند. نمای مسجد با سنگ های مرغوب کرمی رنگ تزیین شده است. 

 

تصویر مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی,Jumeirah Mosque Dubai,

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی (Sharjah Museums Authority) جزو آثار فرهنگی و باستانی دبی است. این موزه در سال 2008 آغاز به کار کرده و از 7 نمایشگاه بزرگ تشکیل شده که هر کدام دارای غرفه های قرآنی، نمایشگاه کتاب های دست نویس، خوشنویسی‌ های اسلامی و... هستند. این هفت نمایشگاه شامل ابوبکر، علمی و فناوری ابن الحیتم، هنر اسلامی 1، هنر اسلامی 2، هنر اسلامی 3 و 4، نمایش سکه های اسلامی و نمایشگاه موقت المناره می باشند. این موزه توسط فرماندار شارجه به نام "دکتر شیخ سلطان‌ بن محمد القاسمی" افتتاح شده است. در این موزه بیش از پنج هزار آثار هنری اسلامی از آغاز اسلام تا گسترش آن در آسیا و آفریقا و تا به امروز در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند. 

 

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی (Sharjah Museums Authority) یکی از جاذبه های گردشگری و جزو آثار باستانی دبی محسوب می شود. در این موزه آثار هنری اسلامی از بدو اسلام تا‌کنون مورد بازدید قرار گرفته اند. این موزه از هفت گالری بزرگ به نام های گالری ابوبکر، گالری علمی و فناوری ابن الحیتم، گالری هنر اسلامی 1، هنر اسلامی 2، هنر اسلامی 3 و 4، گالری نمایش سکه های اسلامی و نمایشگاه موقت المناره وجود دارند که شامل نمایشگاه کتاب های دست نویس، غرفه های قرآنی، خوشنویسی‌ و... می باشند. این موزه توسط دکتر شیخ سلطان‌ بن محمد القاسمی و در تاریخ در 6 ژوئن 2008 افتتاح شده است. 

 

 

تصویر موزه تمدن اسلامی شارجه دبی

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی,Sharjah Museums Authority,